Toggle Nav

Moxa EtherDevice EDS-408A/405A Ethernet kytkin

Toimitusaika 4-22pv
Tuotenro
EDS-408A/405A
Vikasietoinen 5- tai 8-porttinen hallittava kytkin teollisuuskäyttöön.
Ominaisuudet
Moxan EDS-400 -sarjan 5- tai 8-porttiset hallittavat entry-level teollisuusethernet kytkimet
sopivat hyvin teollisuuden automaatioverkkoon.

Perusominaisuuksia:

* Redundantti DC virransyöttö
* Kiinnitys standardiin DIN-kiskoon
* Hallittavissa WWW-selaimella, Telnet-yhteydellä tai Windows-sovelluksella
* QoS (Quality of Service) tietoliikenteen luokittelu
* Plug-n-play Turbo Ring -ominaisuuden ansiosta laitteet ovat vikasietoisia.
* Porttikohtainen virtuaali-LAN (VLAN)
Spesifikaatiot
Technology

Standards: IEEE802.3, 802.3u, 802.3x, 802.1D, 802.1W, 802.1Q, 802.1p, 802.3ad
Protocols: GVRP, SNMP V1/V2c/V3, DHCP Server/Client, DHCP Option 82,
BootP, TFTP, SNTP, SMTP, RARP, LACP, RMON
MIB: MIB-II, Ethernet-Like MIB, P-BRIDGE MIB, Q-BRIDGE MIB, Bridge MIB, RSTP MIB,
RMON Group 1, 2, 3, 9
Flow Control: IEEE802.3x flow control, back pressure flow control

Interface

RJ45 Ports: 10/100BaseT(X) auto negotiation speed, F/H duplex mode, and auto MDI/MDI-X
connection
Fiber Ports: 100BaseFX ports (SC/ST connector)
Console: RS-232 (RJ45)
LED Indicators: PWR1, PWR2, FAULT, MASTER, COUPLER, 10/100M
Alarm Contact: Two relay outputs with current carrying capacity of 1A @ 24 VDC
DIP Switch: Turbo Ring, Master, Coupler, Reserve
Digital Input: Two inputs with the same ground, but electrically isolated from the electronics
* +13 to +30V for state "1"
* -30 to +3V for state "0"
* Max. input current: 8 mA

Optical Fiber

Distance:
Multi mode:
* 0 to 5 km, 1300 nm (50/125 µm, 800 MHz*km)
* 0 to 4 km, 1300 nm (62.5/125 µm, 500 MHz*km)
Single mode:
* 0 to 40 km, 1310 nm (9/125 µm, 3.5 PS/(nm*km))
Min. TX Output:
Multi mode: -20 dBm
Single mode: 0 to 40 km, -5 dBm
Max. TX Output:
Multi mode: -14 dBm
Single mode: 0 to 40 km, 0 dBm
RX Sensitivity: 34 to -30 dBm (Multi), -36 to -32 dBm (Single)

Power

Input Voltage: 24 VDC (12 to 45 VDC), redundant dual inputs
Input Current (@24V):
* 0.26A (EDS-408A/405A)
* 0.43A (EDS-408A-MM/405A-MM, EDS-408A-SS/405A-SS)
Connection: Two removable 6-pin terminal blocks
Overload Current Protection: Present
Reverse Polarity Protection: Present

Mechanical

Casing: IP30 protection, metal case
Dimensions (W x H x D): 80.5 x 135 x 105 mm
Weight: 1040 g
Installation: DIN-Rail, Wall Mounting (optional kit)

Environmental

Operating Temperature: 0 to 60°C
Storage Temperature: -40 to 85°C
Ambient Relative Humidity: 5% to 95% (non-condensing)

Regulatory Approvals

Safety: UL508, UL60950-1, CSA C22.2 No. 60950-1, EN60950-1
Hazardous Location: UL/cUL Class I, Division 2, Groups A, B, C and D (Pending)
ATEX Class I, Zone 2, EEx nC IIC (Pending)
Maritime: DNV, GL
EMI: FCC Part 15, CISPR (EN55022) class A
EMS:
* EN61000-4-2 (ESD), level 3
* EN61000-4-3 (RS), level 3
* EN61000-4-4 (EFT), level 4
* EN61000-4-5 (Surge), level 3
* EN61000-4-6 (CS), level 3
* EN61000-4-8
* EN61000-4-11
Shock: IEC60068-2-27
Freefall: IEC60068-2-32
Vibration: IEC60068-2-6
MTBF:
* EDS-408A series: 363,000 hrs
* EDS-405A series: 392,000 hrs
* Database: Telcordia (Bellcore), GB

Katso tarkemmat tiedot ominaisuuksista oheisesta datalehdestä.